Medi Sens – Centrum Zdrowia Kostrzyn

Strona główna | NFZ | PORADNIA PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

+48 786 810 610

NFZ

Poradnia psychologiczna dla dzieci

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży (I stopień referencyjny) jest częścią publicznego systemu ochrony zdrowia nieletnich. Realizuje świadczenia w zakresie ambulatoryjnym, nieodpłatne, refundowane przez NFZ.

Pomoc dzieciom i młodzieży zapewniają:

  • psycholodzy
  • psychoterapeuci
  • terapeuci środowiskowi

 

Specjalistyczną opieką są objęte nie tylko dzieci i młodzież, ale również np. ich rodziny, wychowawcy, opiekunowie, kuratorzy lub nauczyciele. Ośrodek pozwala na weryfikację funkcjonowania pacjenta w środowisku zarówno domowym jak i szkolnym.

Terapeuta środowiskowy koordynuje proces leczenia wstępnego, zbiera wywiad w miejscu zamieszkania, obserwuje funkcjonowanie dziecka. Jest łącznikiem między specjalistami z ośrodka a np. placówką oświatową, wychowawczą bądź nadzorującą. W zakresie tych świadczeń możliwe jest również koordynowanie poszczególnych pacjentów przez indywidualnego opiekuna, którym jest psychoterapeuta.

W Medi Sens pracują wykwalifikowani psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, psychoterapeuci posiadający kwalifikacje potwierdzone dyplomami ukończenia pełnego cyklu szkolenia w zakresie psychoterapii oraz psychoterapeuci posiadający najwyższe uprawnienia kwalifikacyjne- certyfikaty psychoterapeuty.

Do ośrodka nie jest potrzebne skierowanie

Skip to content