Medi Sens – Centrum Zdrowia Kostrzyn

Strona główna | MEDYCYNA PRACY | BADANIA NA BROŃ

MEDYCYNA PRACY

Badania na broń

W Medi Sens prowadzimy badania na broń prowadzone przez uprawnionego psychologa, psychiatrę i lekarza orzecznika.

W przypadku większej grupy organizujemy badania w jeden dzień, także w soboty.

Zaświadczenie do pozwolenia na broń: co zrobić, aby je otrzymać?

Aby uzyskać zezwolenie na władanie bronią, należy w pierwszej kolejności przejść przez kompleksowe badania, które potwierdzą, że jesteś w dobrym fizycznym i psychicznym stanie zdrowia.

  • Procedura zaczyna się od badań lekarskich. Zaświadczenie lekarskie do pozwolenia na broń powinno być wystawione na podstawie m.in. badania ogólnego oraz badań okulistycznych i psychiatrycznych.
  • Następnie należy udać się do psychologa, który na podstawie przeprowadzonego przez siebie badania oraz wcześniej zebranych przez Państwa dokumentów wystawia pozwolenie na broń. Testy psychologiczne (zazwyczaj w postaci kwestionariuszy do wypełnienia) oraz rozmowa z psychologiem mają za zadanie ocenić poziom Twojej odpowiedzialności i dojrzałości, intelekt i świadomość norm społecznych.
    Jeżeli nie byłeś/aś dotąd karany/a i nie masz przewlekłych zaburzeń psychicznych, badanie psychologiczne jest w dużej mierze formalnością. Po takiej wizycie możesz przejść przez egzamin niezbędny do uzyskania broni. Następnie możesz złożyć formalny wniosek o pozwolenie na broń w lokalnej komendzie policji.

 

Co istotne, zaświadczenia od lekarzy i zaświadczenie psychologa do pozwolenia na broń wystawiają specjaliści posiadający stosowne uprawnienia do prowadzenia badań w tym kierunku. Aktualna lista fachowców uprawnionych do wystawiania zezwoleń na broń powinna się znajdować na stronie internetowej Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji (właściwej dla Twojego miejsca zamieszkania).
Nasi specjaliści pracujący w Medi Sens znajdują się na tej liście !

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

+48 786 810 610

Pozwolenie na broń a wizyta u psychiatry – czego się spodziewać?

Wizyta u psychiatry, która jest niezbędna do otrzymania zezwolenia, opiera się przede wszystkim na rozmowie w przyjaznej atmosferze, a w jej trakcie nie są zazwyczaj przeprowadzane żadne specjalne testy. Pozwolenie na broń może zostać wydane pod warunkiem, że jesteś w stabilnym stanie psychicznym: stąd możesz się spodziewać pytań o to, jak aktualnie oceniasz swój stan psychiczny, czy doświadczałeś_aś objawów zaburzeń psychicznych w przeszłości i czy leczyłeś_aś się z tego powodu, czy w Twojej rodzinie występowały problemy ze zdrowiem psychicznym, czy nie nadużywasz alkoholu.
Zaświadczenie psychiatry jest w zdecydowanej większości przypadków wystawiane już na podstawie jednej wizyty. Nasz psychiatra prowadzi badania do zezwolenia na broń już od wielu lat.

Dokumenty wystawiane w Centrum Zdrowia Medi Sens są zgodne ze wszystkimi wymogami formalnymi i umożliwiają otrzymanie stosownych uprawnień.

Skip to content